the big world

 
 

NEDEN FOTOĞRAFÇILIK

Zamanınızın önemli bir kısmını fotoğrafçılık için ayırırız.

Kimimiz bilinen fotoğrafçılığı yapmaz !  Ama her bir bireyin gözleri objektif beyni is kayıt yeridir.

Geçmişte yaşadıklarınızı düşünün ilk zihninizde yaşanılan olayın tek görüntüsü oluşur ve sonra video izler gibi o film zihninizde hareketlenir.

Fotoğraf demek hayat demektir. An be an yaşadığımız hayatımızın durağan kareleri geçmiş ve gelecek için önemli kayıtlardır. Paylaştıkca artan değerleri ile önem kazanırlar.

Fotoğraflar değerli belgelerdir. Kesin fiziki görsellikleriyle fotoğrafçının gözünden  gözlemlenen anın kopyaları oluşur.

Fotoğrafçı kendi bakışıyla çekimini yapar . İzleyenlerin her biri farklı pencereden bakarlar konular değişken olur. Çünki her bir kare muhteşem dünyada gözlemlenenlerin henüz tamamen keşfedilememiştir.

İnsan oğlunun dünyada yaptığı tasarımlar, çizimler, heykeller, anıtlar ve oymacılık faailetlerinin hepsinde yaşanan  ve gözlemlenen hayatın dikkat  çekici görüntülerinin kopyaları oluşturulmaya çalışılmıştır. Eserler sanatçının becerisiyle oranyıtı olarak şekil alabilen bir yüzeye aktarılır. Sanatçı  asıl  görüntüyü  kurgulayarak da işleyebilir.  Ama fotoğrafçılıkta asıl görüntü  önemlidir.  Ekipmanlar zamanla gelişsede amaç asıl görüntünün kopyasını oluşturmak, belgelemek ve aslına dikkat çekmektir. Fotoğraf başkalaştırılmadan paylaşılmalı.

 

 

 

 

 
X

Password:

Wrong password.